Motto

Ne každý, kdo propojí dva počítače a nastaví sdílení dat, je administrátor. Tím se dostává teprve na začátek.

Navigace:   Úvod Rady - tipy - triky Vychytávky v Linuxu Z VOB souboru na DVD pomocí DVDStyler
Z VOB souboru na DVD pomocí DVDStyler PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marek Kočvara   
Pondělí, 05 Březen 2012 15:07

Převést jeden VOB soubor na image DVD není vůbec žádný problém. Nainstalujte a spusťte DVDStyler, ten se vás hned po startu zeptá na vlastnosti nového DVD, tím si nelamte hlavu, vše jde později změnit. Poté se vás ještě dotáže na šablonu menu, klidně to ignorujte. Po zavření okna výběru šablony se přepněte do režimu prohlížení souborů (levý okraj okna). Najděte si svůj VOB soubor a přetáhněte do spodní části okna aplikace. V horním menu DVD je položka Převolby, zde můžete dodatečně nastavit vystupní vlastnosti DVD.

Pokud si otevřete vlastnosti konkrétního videa vloženého do DVD, můžete nastavit zvlášť jeho velikost, audio kodek nebo přidat soubor s titulky v kódování UTF-8 (pozn. pro titulky se bohužel používá defaultně font Arial, proto musíte ve svém domovském adresáři do adresáře "~/.spumux" přidat soubor arial.ttf, lze použít i symlink nebo třeba vytvořit kopii z existujícího devedesans.ttf). Pokud záznam je již hotový VOB, můžete vynechat jeho opětovné překódování (zaškrtnete volbu Neprovádět překódování). Existuje i možnost, že záznam překódujete, ale pro video i audio dáte možnost kopírovat daný stream. Tato možnost nemusí vždy vyjít, protože aplikace při opětovném sestavování VOBu musít umět pracovat s již použitými video audio kodeky.

Pokud máte vše nastaveno, zmáčknete tlačítko Vypálit a vyberete cestu uložení image.

Aplikace DVDStyler je pouze frontend GUI a pro práci s audiem i videem používá další aplikace, např. pro konverzi videa používá ffmpeg. Práce s ním je ovšem velice jednoduchá a přehledná.

 
Mendelovo gymnázium | Designed by webmaster | Powered by Joomla | Creative Commons Attribution