Motto

Ne každý, kdo propojí dva počítače a nastaví sdílení dat, je admin.

Navigace:   Úvod Rady - tipy - triky Multiplatformní informace Import a export zpráv v Thunderbirdu
Import a export zpráv v Thunderbirdu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marek Kočvara   
Úterý, 27 Květen 2008 23:05

Taky jste potřebovali přetáhnout poštu z jednoho počítače do druhého? A čirou náhodou jako poštovního klienta na obou počítačích používáte Thunderbird? Tak to jste určitě narazili na menší problém, který vás stál trochu času a nerv. A přitom existuje velice elegantní řešení.

Thunderbird totiž nemá defaultně žádnou funkci na import a export zpráv, což považuji za velikou chybu. Tento problém lze řešit pomocí nějakého backupovacího nástroje, ale není to zrovna dvakrát pohodlné. Trochu jsem hledal na internetu a padl mi do oka výborný plugin, který zvládá perfektně import i export buď přes mbox nebo přes soubory eml. Toto rozšíření můžete stáhnout odsud nebo přímo z webu autora. Tento plugin (nebo také add-ons nebo hezky česky rozšíření) lehce nainstalujete pomocí správce rozšíření a po restartu aplikace přibude do menu Nástroje položka Import/Export ve formátu mbox/eml.

importexporttools_400

Tímto nástrojem můžete exportovat celou složku nebo jen vybrané zprávy. Plugin by měl fungovat od verze Thunderbirdu 1.0 výše a není samozřejmě závislý na použité platformě OS.

 
Mendelovo gymnázium | Designed by webmaster | Powered by Joomla | Creative Commons Attribution