Motto

Ne každý, kdo propojí dva počítače a nastaví sdílení dat, je admin.

Navigace:   Úvod Něco o nás
Vítejte na webu o síti MGO PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marek Kočvara   
Pondělí, 26 Listopad 2007 15:52

Tento web vznikl z důvodu nedostatku informací o úrovni počítačových sítí na středních školách. Počítačová síť znamená velké množství technických prvků navzájem propojených, ještě vetší počet uživatelských nároků a obrovské množství problémů. Toto všechno se realizovalo na naší škole několik let a v dnešní době síť využívají každodenně studenti i učitelé, aniž by překonávali nebo snad znali šíři celého technického zázemí. Tímto vývojem se ovšem nahromadilo velké množství zkušeností, problémů a řešení. Byla by právě veliká škoda, kdyby vše upadlo v zapomnění. Zároveň by tímto škola ráda inspirovala jiné školy, které si neví s podobnými problémy rady.

Protože na středních školách není pro techniku dostatek finančních prostředků, bylo potřeba řešit otázku počítačové sítě ve velmi skromných podmínkách. To poskytovalo prostor pro fantazii a velké nasazení. V naší síti je již začlěněno přes sto počítačů, několik serverů, routerů a jednoúčelových počítačů (např. pro zálohy dat, ukládání kamerového záznamu nebo přehrávání prezentačních videí). Operační systémy jsou zastoupeny z rodiny Windows, Linux a Mac OS.

Samozřejmostí je ethernetová přípojka v každém kabinetu a přístup na školní poštovní server, datový server a internet. Zároveň provozujeme síťový software pro pedagogy s výstupem na školní webový server, což umožňuje známky nejen číst, ale i zapisovat pomocí internetového prohlížeče odkudkoliv. Toto je stručné představení našeho počítačového zázemí. Pokud potřebujete nějakou radu či pomoc, zkuste prohledat tento web. Snad vám bude nápomocen.

Jestli Vás zajímají operační systémy, můžete vyzkoušet odlehčenou verzi distribuce Debian od zdejší linuxové komunity.

 
Mendelovo gymnázium | Designed by webmaster | Powered by Joomla | Creative Commons Attribution