Motto

Uživatel, který má ze správy počítače strach, je lepší než uživatel, který jej nemá.

Navigace:   Úvod Síť na MGO Serverové zázemí Webový server
Webový server PDF Tisk Email
Napsal uživatel Marek Kočvara   
Čtvrtek, 29 Listopad 2007 01:00

Jako primární server používáme aplikaci Apache na OS Linuxovém. Zátěž máme ale rozloženou na více webových serverů. Protože máme na náš webový server nasměrováno několik domén, vesměs všechny webové hostingy běží na primárním serveru. Na sekundárních serverech provozujeme speciální webové aplikace, např. webové prostředí pro obsluhu pošty (webmail) nebowebové prostředí pedagogického softwaru Bakaláři. Primární server je vůči sekundárním serverům v tzv. proxy módu.

Jelikož jeden sekundární server běží pod OS MS Windows Server, používá jako webový server aplikaci IIS s podporou databázového serveru MSDE. Webový server IIS byl bezpodmínečně nutný pro správný chod webového prostředí pedagogického softwaru Bakaláři. Na ostatních sekundárních serverech používáme linuxovou aplikaci Apache s podporou databázového serveru MySQL.

SQL servery jsou dnes hojně využívány v kombinaci s webovým serverem. My používáme servery MySQL a MSDE. MSDE je ovšem jen engine SQL serveru, který poskytuje aplikacím databázové prostředí. Neobsahuje žádné nástroje pro správu SQL serveru a jeho obsahu. My SQL servery a webové servery používáme především pro e-learningové a redakční systémy. Protože SQL servery jsou plně v naší správě, máme k dispozici neomezené množství databází.

 
Mendelovo gymnázium | Designed by webmaster | Powered by Joomla | Creative Commons Attribution